Vyšlo 27. dubna 2010

Audio CD
4
skladby, celkový čas 27 minut
obal typu digipack

DOPRODÁNO

Jan Kunze / deklamace, texty
Petr Kunze 
/ sampler, sekvencer, elektrická mandolína
Jan Tengler 
/ saxofon, příčná flétna

Hlavně nepanikař! je melodramatické konceptuální album spojující poezii s hudbou. Obsahuje dvě kompozice na texty knih Jana Kunzeho Hičhaikum a Dekadent dezert. Vzniklo jako záznam živého vystoupení odehraného v únoru 2010 v Českém rozhlasu Ostrava. Natočený materiál byl posléze studiově dotvořen za přispění a produkčního dohledu Dana Jedličky a Matouše Godíka, jenž je podepsán např. pod nahrávkami skupin Bratři Orffové, -123 minut nebo projektu Mythematica (žánrová cena Anděl 2009 za elektronickou hudbu).

Tříčlenný hudebně-recitační projekt, nesoucí jméno Kunzeho debutové sbírky, spojuje básnický text s jevištní performancí a hudbou už od roku 2004. Každé jeho vystoupení je jedinečné, neboť jeho atmosféra a struktura jsou dotvářeny hudební i recitační improvizací, spontánní komunikaci mezi textovou a hudební složkou. Díky své autentičnosti si dokázal získat publikum všech věkových skupin a stal se respektovaným hostem autorských čtení, básnických dílen i řady dramatických a hudebních festivalů. Projekt má za sebou desítky vystoupení v klubech a na festivalech po celé republice.

ohlasy a recenze

„Jan Kunze je vynikající recitátor. Pohrává si s modulací hlasu, střídá tempo přednesu, vychutnává si důrazy. Umí ve svých textech nalézt ta nejpodstatnější slova a patřičně je poválet na jazyku. (...) Hudba je nevtíravá. Básním neškodí, ale naopak ve vhodných chvílích napomáhá. Tu doplní atmosféru, tu podtrhne důležitost řečeného. Směsice jazzu, popu, rocku, electra a kdo ví, čeho ještě, funguje a zapříčiňuje jeden zásadní fakt. Hlavně nepanikař! se jen tak neoposlouchá.“


Tomáš Čada / H_aluz

AUTOR

Jan Kunze (nar. 1976 v Opavě) je básník, textař, zpěvák, performer, dramaturg a organizátor kulturního života. Jeho čtenářsky úspěšná první sbírka Hičhaikum (2004) vyšla celkem ve třech vydáních. Druhou sbírku Dekadent dezert vydal v roce 2008 (v roce 2012 vyšla podruhé). Publikoval v časopisech Host, Protimluv a v několika antologiích. Je frontmanem rockových skupin KOFE-IN a Munroe.

POSLECHNĚTE SI
Kompletní album si můžete poslechnout na Bandzone.