Vyšlo 19. srpna 2020
ISBN 978-80-87370-25-4

300 výtisků
64 stran, pevná vazba, papírový přebal

OBJEDNAT

Jan Gřešek / ilustrace, grafická úprava a návrh obálky

Je s podivem, že jako zdroj básnické inspirace zůstávaly numerologické příručky (na rozdíl od slangů, profesní mluvy a webových jazykových mikrosvětů) až dosud nepovšimnuty. Ivana Kašpárková si ve své knižní druhotině tento materiál přizpůsobila vlastním potřebám a z tajuplně komického světa esoteriky vytěžila sevřenou sbírku básní v próze.

Surreálné ptydepe horoskopů a tarotu se v jejím tvůrčím soukolí stává nečekaně tvárným prostředkem k vyjádření tísnivých i úsměvných prožitků a životních zkušeností. Tajemnost a nadpozemská zásvětní atmosféra přitom zůstávají zachovány, řeč čísel mluví v neznámém, ale podivně srozumitelném kódu. Originální příspěvek ke konceptuálně laděné poezii tak zůstává intimní a přese vše lyrickou zprávou.

Vydání knihy podpořilo Ministerstvo kultury České republiky a statutární město Opava. Děkujeme!

AUTOR


Ivana Kašpárková
 (nar. 1983 v Hodoníně) debutovala sbírkou Vniveč (2018), po níž následovala kniha básní v próze Numeri (2020). Její texty byly oceněny v několika literárních soutěžích a objevily se v různých básnických sbornících, mj. ve výběrové ročence Nejlepší české básně 2019 a ve dvou sbornících finalistů mezinárodní soutěže Básne SK/CZ. Dále publikovala v různých literárních časopisech (Tvar, Host, Weles ad.) a na kulturně zaměřených webech, ukázky z její tvorby vyšly také v Polsku a na Slovensku. Žije v Opavě.